На сьогодні МРТ сканування є одним із найбільш розповсюджених методів діагностики організму людини. Це і рентгенографія, і КТ (комп'ютерна томографія), і МРТ. Найточнішим з них вважається МРТ, магнітно-резонансна томографія, яка дозволяє виявляти захворювання на ранніх етапах їх розвитку та стадіювати зміни, виявлені в результаті застосування інших методів обстеження. Особливою популярністю користується МРТ головного мозку.
Завдяки точності такого методу діагностики, МРТ ідеально підходить для виявлення патологічних змін у головному мозку:
- аномалії розвитку головного мозку та судин
- пухлини
- виявлення, а також диференціювання ішемічного та геморагічного інсультів
- інфекційне ураження головного мозку
- встановлення причини головного болю
- виявлення та оцінка травматичних пошкоджень
- а також інші патологічні зміни у результаті впливу різних хвороб. .
Пацієнти часто запитують: Чи шкідлива МРТ діагностика? Чи спричиняє якісь дискомфортні відчуття? Скільки часу займає вся процедура?
МРТ є неінвазивним методом, отже не призводить до болючих відчуттів. Саме сканування головного мозку триває приблизно 15-20 хвилин. Принцип МРТ полягає у використанні магнітного поля та радіочастот без променевого навантаження (на відміну від рентгенографії та КТ). Часто цікавляться, як дихати під час проходження МРТ. Протягом сканування головного мозку не варто боятися дихати. Це не вплине на якість знімків. За необхідності проведення МРТ із внутрішньовенним контрастним посиленням може виникнути відчуття дискомфорту під час установлення в/в катетера, під час введення самої контрастної речовини ви можете відчути легку прохолоду у вені, через яку відбувається введення.
Існує кілька застережень, на які варто звернути увагу до проходження сканування. Через те, що система використовує потужні магніти, персоналу необхідно знати про наявність металу як на вашому тілі (наприклад, ювелірні вироби, блискавки, пряжки або застібки на металевих поясах на одязі, наручні годинники або заколки для волосся), так і всередині організму. Гвинти, пластини та стержні, які лишилися після операцій, не стануть на заваді, але у разі наявності кардіостимуляторів, інфузійних помп або програмованих шунтів варто розглянути інші методи діагностики.
Також потрібно попередити лікаря, якщо ви мали досвід роботи у металургійній промисловості чи були осколкові поранення, оскільки у вашому організмі могли лишитися невеликі фрагменти металу.
Ви маєте можливість пройти МРТ головного мозку у нашому лікувально-діагностичному центрі. Привітні й доброзичливі працівники та високопрофесійні лікарі допоможуть вам почуватися комфортно під час проходження цієї процедури та бути впевненими у правдивості результатів. Наші помірні ціни вас також приємно здивують.
Будьте здоровими!